2013 NOFTC Open FT 50

Results

NAME CLUB SCORE GRADE
PRIVETT, STEVE BUCCANEERS 49 AA
CHURCH, CLIFF BISLEY 47 AA
GOODALL, TIM NORTH OXON 47 AA
WOOD, JUSTIN BISLEY 47 AA
FEKETE-MORO, ANDREAS HARRIERS 46 AA
SAYERS, KEVIN HARRIERS 46 AA
LANYMAN, STEVE WENDOVER 43 AA
NEWMAN, GLENN NORTH OXON 37 AA
FARNSWORTH, ROB BUCCANEERS 36 AA
HARRISON, D FAR COLEY 45 A
BANKS, BOBBY HARRIERS 45 A
WATERFIELD, JOHN HARRIERS 43 A
McCRAW, BARRY WENDOVER 42 A
ROBINSON, TOBY WENDOVER 41 A
WALKER, JOHN ETL 41 A
STODDART, IAN FAR COLEY 41 A
RICHARDSON, COLIN MIDSHIRES 40 A
BURFOOT, DEAN HARRIERS 40 A
BEDDING, CLINTON NORTH OXON 40 A
LONG, NEIL NORTH OXON 38 A
HATFIELD, DAVE WENDOVER 37 A
CARRAGHER, HELEN MIDSHIRES 37 A
PURCELL, DAVE WENDOVER 36 A
CLARK, DAVID MIDSHIRES 33 A
BREWITT, MARK CASTLE 33 A
MONTANI, ROB BUCCANEERS 28 A
ELDERFIELD, TONY NORTH OXON 38 B
SLADE, ANDREW NEWBURY 33 B
RICHARDSON, LORI MIDSHIRES 33 B
BURTON, IAN GREYHOUND 28 B
PRIVETT, GLENDA BUCCANEERS 26 B
BICKNELL, JIM BISLEY 25 B
HUBBOCKS, STEVE IND 34 C
SWIFT, SUE GREYHOUND 33 C
WALKER, MARK WENDOVER 32 C
HARRIS, PAUL WENDOVER 31 C
HUBBOCKS, DEAN IND 31 C
TREACHER, JEFF BUCCANEERS 28 C
MATTHEWS, G BUCCANEERS 27 C
HAWES, GEOFF NEWBURY 24 C
POTTER, WAYNE NORTH OXON 17 C
RICKARD, JAMIE NORTH OXON 27 SFT
JONES, MARTHA NORTH OXON 26 SFT
HEATH, ROBIN NORTH OXON 23 SFT
TUCKER, KEN NORTH OXON 23 SFT
GRAY, MARK NORTH OXON 22 SFT
ESCOTT, HARRY NORTH OXON 22 SFT
RAWLINSON, BASIL IND 21 SFT
GRAHAM CLIVE NORTH OXON 20 SFT
FALKNER, ALAN NORTH OXON 18 SFT
BILLERS, TRISTAN NORTH OXON 18 SFT
OSBORN, JON NORTH OXON 17 SFT
HURST, MIKE NORTH OXON 16 SFT
ESCOTT, SIMON NORTH OXON 16 SFT
CRITCHLEY, SIMON NEWBURY 15 SFT
GRAY, JAMIE NORTH OXON 12 SFT
HEATH, HARRY NORTH OXON 11 SFT
SPRAGGETT, MIKE NORTH OXON 6 SFT
TURNER, CLIVE NORTH OXON 40 PISTON
LONG, ROB CASTLE 37 PISTON
TURNER, HEATHER NORTH OXON 37 PISTON
MURPHY, NICK DOWRY HILL 28 PISTON
HOLLOWAY, GERRY NORTH OXON 23 PISTON

Trophy Winners

TROPHY WINNERS(on countback where scores were tied)
AA GRADE
NAME CLUB SCORE GRADE
PRIVETT, STEVE BUCCANEERS 49 WINNER
CHURCH, CLIFF BISLEY 47 2ND
GOODALL, TIM NORTH OXON 47 3RD
A GRADE
NAME CLUB SCORE GRADE
HARRISON, D FAR COLEY 45 WINNER
BANKS, BOBBY HARRIERS 45 2ND
WATERFIELD, JOHN HARRIERS 43 3RD
B GRADE
NAME CLUB SCORE GRADE
ELDERFIELD, TONY NORTH OXON 38 WINNER
SLADE, ANDY NEWBURY 33 2ND
RICHARDSON, LORI MIDSHIRES 33 3RD
C GRADE
NAME CLUB SCORE GRADE
HUBBOCKS, STEVE IND 34 WINNER
SWIFT, SUE GREYHOUND 33 2ND
WALKER, MARK WENDOVER 32 3RD
SPORTING FT
NAME CLUB SCORE GRADE
RICKARD, JAMIE NORTH OXON 27 WINNER
JONES, MARTHA NORTH OXON 26 2ND
HEATH, ROBIN NORTH OXON 23 3RD
PISTON
NAME CLUB SCORE GRADE
TURNER, CLIVE NORTH OXON 40 WINNER